‹ Prev
Next ›
Advantus Fusion Collection Business Card Holder
3" Height x 3" Width x 2.5" Depth - Plastic, Polystyrene - Gray, Black - 1 Each
9 Stock Available
- Clean, modern look with high-gloss edges
- Belongs to the Advantus Fusion Collection for mix and match potential
- Versatile design to fit even wide or tall cards
- Durable plastic construction
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 37679 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Line | Fusion |
| Product Name | Fusion Collection Business Card Holder |
| Marketing Information | Bring a clean, modern look to your office with this business card holder. As part of the Advantus Fusion Collection, it features rolled high-gloss edges that provide a bold contrast and perfect pop of color against the slightly textured exterior surface for the perfect balance of color and design. Business card holder holds approximately 50 cards. It is made of durable polystyrene. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Business Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | Business Card |
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material |
|
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 2.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Advantus Fusion Collection Business Card Holder
Also Consider
-
Product Code: AVE11124400 Stock Available
-
Product Code: CRD1720144 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1330 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A1411 Stock Available
-
Product Code: LLR80668100 Stock Available
-
Product Code: MEA75050611 Stock Available
-
Product Code: SAF6403BL30 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE11124400 Stock Available
-
Product Code: CRD1720144 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1330 Stock Available
-
Product Code: HEWCF258A1411 Stock Available
-
Product Code: LLR80668100 Stock Available
-
Product Code: MEA75050611 Stock Available
-
Product Code: SAF6403BL30 Stock Available