‹ Prev
Next ›
Advantus Plastic Weave Bins
4" Height x 7.25" Width x 10" Depth - Desktop - Secure Grip - Black - Plastic - 3 / Pack
57 Stock Available
- Durable plastic construction reliably contains large variety of items
- Side handles provide secure grip for easy transportation
- Elegant design is excellent for home or office use
- Versatile - holds CDs, DVDs, office supplies and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 40326 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | Plastic Weave Bins |
| Marketing Information | Elegantly designed weave bin is perfect for storing items in your home or office. Durable plastic construction reliably contains a large variety of items. Side handles provide a secure grip for easy transportation. Bin can be used to hold CDs, DVDs, office supplies, hardware and more. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Desktop Storage Bin |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Secure Grip |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4" |
| Width | 7.25" |
| Depth | 10" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Overview
Advantus Plastic Weave Bins
Also Consider
-
Product Code: AVE5366120 Stock Available
-
Product Code: GOJ3639123016 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: OEX94914992 Stock Available
-
Product Code: PENBL77PBP3ABC63 Stock Available
-
Product Code: SMD896122 Stock Available
-
Product Code: STK398052Out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE5366120 Stock Available
-
Product Code: GOJ3639123016 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: OEX94914992 Stock Available
-
Product Code: PENBL77PBP3ABC63 Stock Available
-
Product Code: SMD896122 Stock Available
-
Product Code: STK398052Out of Stock