‹ Prev
Next ›
Advantus Plastic Weave Bins
4.75" Height x 10.50" Width x 13.25" Depth - Desktop - Secure Grip - Black - Plastic - 2 / Pack
108 Stock Available
- Durable plastic construction reliably contains large variety of items
- Side handles provide secure grip for easy transportation
- Elegant design is excellent for home or office use
- Versatile - holds CDs, DVDs, office supplies and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 40327 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | Plastic Weave Bins |
| Marketing Information | Elegantly designed weave bin is perfect for storing items in your home or office. Durable plastic construction reliably contains a large variety of items. Side handles provide a secure grip for easy transportation. Bin can be used to hold CDs, DVDs, office supplies, hardware and more. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Desktop Storage Bin |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Secure Grip |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 4.75" |
| Width | 10.50" |
| Depth | 13.25" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Overview
Advantus Plastic Weave Bins
Also Consider
-
Product Code: ACM14910127 Stock Available
-
Product Code: BSN03197569 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK731 Stock Available
-
Product Code: BSN3295211842 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411717 Stock Available
-
Product Code: GJO756261404 Stock Available
-
Product Code: GJO75627206 Stock Available
-
Product Code: HAM1033661830 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM14910127 Stock Available
-
Product Code: BSN03197569 Stock Available
-
Product Code: BSN26740PK731 Stock Available
-
Product Code: BSN3295211842 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411717 Stock Available
-
Product Code: GJO756261404 Stock Available
-
Product Code: GJO75627206 Stock Available
-
Product Code: HAM1033661830 Stock Available