‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Beautiful Day Appointment Book
Julian Dates - Weekly, Monthly - 13 Month - January 2026 to January 2027 - 7:00 AM to 8:00 PM - Hourly - 1 Week, 1 Month Double Page Layout - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Wire Bound - Multi - Purple Cover - 11.1" Height x 9.3" Width - 1 Each
Sold Out
Non-Returnable
- Full-sized appointment book with watercolor florals on weekly and monthly spreads
- 13 months from January to January
- Hourly appointment times from 7 AM to 8 PM on weekdays
- Tabbed monthly overviews
- Printed on quality paper
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | 938P905 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Beautiful Day Appointment Book |
| Marketing Information | Enjoy the tranquil beauty of this inviting, full-size appointment book. The gentle, lavender wraparound cover is as soft to the touch as it is on the eyes. Inside, your weeks and months sprawl over a colorful canvas of watercolor florals with plenty of room to plan. Dated planning pages range 13 months from January to January. Two-page-per-week spreads offer daily ruled columns, hourly appointment times from 7 AM to 8 PM on weekdays with room for four appointments, Monday-through-Sunday scheduling, count of days/days remaining and holidays. Tabbed, two-page-per-month spreads offer ruled daily blocks for easy planning, Sunday-through-Saturday scheduling, ruled notes area, and past and future months reference. Wirebound planner also includes a one-piece suede-feel cover, three-year reference calendar, contacts, notes, events calendar and holiday list. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Appointment Book |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Date Format |
|
| Sheet Height | 11" |
| Sheet Width | 8 1/2" |
| Double Page Layout |
|
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 13 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | January |
| End Year | 2027 |
| Appointment Time | 7:00 AM to 8:00 PM - Hourly |
| Cover Color | Purple |
| Cover Material | Suede |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Other |
| Product Color | Multi |
| Height | 11.1" |
| Width | 9.3" |
| Depth | 0.6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Vietnam |
Overview
At-A-Glance Beautiful Day Appointment Book
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.