‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Easy to Read Desk Pad
Julian Dates - Monthly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 1 Month Single Page Layout - 22" x 17" Sheet Size - 2.50" x 2.93" Block - Headband - Desk Pad - Multi - Poly - 1 Each
Sold Out
Non-Returnable
- More writing space for each day with large, easy-to-read numbers
- Durable backboard for sturdy writing surface
- Includes bonus page with future-year reference
- Wide black paper headband with 2 clear poly corners
- Daily block size: 2-5/16" x 2-1/2"
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | SKLP2432 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Easy to Read Desk Pad |
| Marketing Information | E-Z Read Desk Pad features more writing space for each day with large easy-to-read numbers. Durable backboard provides a sturdy writing surface. Dated planning pages range 12 months from January to December. The one-page-per-month format offers large unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, holidays, and past and future months reference on each month. Block size measures 2-15/16" x 2-1/2". Desk pad also features a bonus page with future-year reference, wide black paper headband and two clear poly corners on the bottom to secure planning pages. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Planner |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 17" |
| Sheet Width | 22" |
| Block Height | 2.50" |
| Block Width | 2.93" |
| Single Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Headband |
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Placement | Desk Pad |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Other |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Poly |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
At-A-Glance Easy to Read Desk Pad
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.