‹ Prev
Next ›
At-A-Glance Vertical Horizontal Reversible Wall Calendar
Large - Julian Dates - Yearly - 12 Month - January 2026 to December 2026 - 36" x 24" Sheet Size - White Sheet - 1.25" x 1.25" , 1.38" Block - Blue, White, Red - Paper - 1 Each
Sold Out
Non-Returnable
- Ranges 12 months from January to December
- Reversible Yearly: Horizontal unruled blocks (1-1/4" x 1-1/4"); Vertical unruled blocks (1-1/4" x 1-3/8")
- Julian dates on both sides
- 2-color format with a bright white background for easy viewing
Product Details
General Information
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Manufacturer Part Number | PM212-28 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com |
| Brand Name | At-A-Glance |
| Product Name | Vertical Horizontal Reversible Wall Calendar |
| Marketing Information | Reversible wall calendar fits your space so you can schedule your time, your way. One side offers a horizontal format unruled blocks that measure 1-1/4" x 1-1/4". The other side has a vertical format with unruled 1-1/4" x 1-3/8" blocks. Dated planning on both sides ranges 12 months from January to December for a complete year for planning activities and projects. Both sides also include Sunday-through-Saturday scheduling, count of days/days remaining and holiday dates in red. Wall calendar is printed in two colors on nonlaminated paper with a bright white background for easy viewing. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Planner |
Product Information
| Julian Dates | Yes |
| Size Standard | Large |
| Date Format | Yearly |
| Sheet Height | 24" |
| Sheet Width | 36" |
| Block Height | 1.25" |
| Block Width |
|
| Time Period | 12 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2026 |
| Start/End Date | January 2026 - December 2026 |
| Sheet Color | White |
| Ink Color | Blue |
| Mount Type | Wall |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Multicolor |
| Product Color |
|
| Product Material | Paper |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
At-A-Glance Vertical Horizontal Reversible Wall Calendar
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.