‹ Prev
Next ›
Business Source Smart Sorter Letter Tray/Organizer
9 Compartment(s) - 14" Height x 13.12" Width x 9.88" Depth - Desktop - Black - 1 Box
8 Stock Available
- 9 compartments keep wide variety of supplies organized and accessible
- Center compartment keeps writing utensils upright for easy access
- Versatile design sits on top of letter trays for space-saving use
- Extra compartments hold notepads, paper clips and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 26372 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Smart Sorter Letter Tray/Organizer |
| Marketing Information | Desktop sorter features a nine-compartment design to keep your essential supplies neatly organized and easily accessible. Center compartment for your writing utensils keeps pens, markers and pencils within quick reach. The versatile design of the sorter allows it to be used alone or can be placed on top of included stackable letter trays for space-saving use. Plus, this desktop sorter also offers room for sticky notepads, paper clips, notebooks and more. |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 9 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Stackable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 14" |
| Width | 13.12" |
| Depth | 9.88" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Business Source Smart Sorter Letter Tray/Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACM14381372 Stock Available
-
Product Code: BRTM2312PK132 Stock Available
-
Product Code: BSN32952BX985 Stock Available
-
Product Code: BSN425851280 Stock Available
-
Product Code: BSN656462177 Stock Available
-
Product Code: CCS5515129 Stock Available
-
Product Code: UBC33961PP119 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM14381372 Stock Available
-
Product Code: BRTM2312PK132 Stock Available
-
Product Code: BSN32952BX985 Stock Available
-
Product Code: BSN425851280 Stock Available
-
Product Code: BSN656462177 Stock Available
-
Product Code: CCS5515129 Stock Available
-
Product Code: UBC33961PP119 Stock Available