‹ Prev
Next ›
Charles Leonard Nontoxic Foam Ink Pads
2.8" Width x 4.3" Length - Foam Pad - Blue Ink - Blue - 1 Each
129 Stock Available
- Provides clean, crisp impressions
- Hinged casing is made of sturdy plastic
- Nontoxic and reinkable
Product Details
General Information
| Manufacturer | Charles Leonard, Inc |
| Manufacturer Part Number | 92215 |
| Manufacturer Website Address | http://www.charlesleonard.com |
| Brand Name | Charles Leonard |
| Product Name | Nontoxic Foam Ink Pads |
| Marketing Information | Thick foam ink pad provides clean, crisp impressions. Hinged casing for the ink pad is made of sturdy plastic. Ink pad is nontoxic and re-inkable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Stamp Pad |
Product Information
| Ink Color | Blue |
| Pad Material | Foam |
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Width | 2.8" |
| Length | 4.3" |
| Weight (Approximate) | 1.92 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Charles Leonard Nontoxic Foam Ink Pads
Also Consider
-
Product Code: AVE30600671 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11RD1771 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK789 Stock Available
-
Product Code: BSN36663127 Stock Available
-
Product Code: BSN656393221 Stock Available
-
Product Code: FEL5231118 Stock Available
-
Product Code: GJO240801130 Stock Available
-
Product Code: KCC030764705 Stock Available
-
Product Code: XST4071336 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE30600671 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11RD1771 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK789 Stock Available
-
Product Code: BSN36663127 Stock Available
-
Product Code: BSN656393221 Stock Available
-
Product Code: FEL5231118 Stock Available
-
Product Code: GJO240801130 Stock Available
-
Product Code: KCC030764705 Stock Available
-
Product Code: XST4071336 Stock Available