‹ Prev
Next ›
Cosco Secure-I-D Personal Security Roller Stamp
CONFIDENTIAL - 1.50" Impression Length - Black - 1 Each
20 Stock Available
- Protect sensitive information by overwriting it with the message, "Confidential," in bold, black ink
- Makes sharing documents with classified information easier
- Makes recycling papers safer
- Roller application lets you decide the length
- Pre-inked and lasts for thousands of impressions
Product Details
General Information
| Manufacturer | Consolidated Stamp Manufacturing Company |
| Manufacturer Part Number | 035510 |
| Brand Name | Cosco |
| Product Line | Secure-I-D |
| Product Name | Secure-I-D Personal Security Roller Stamp |
| Marketing Information | The Secure-I-D Personal Security Roller Stamp helps you black-out sensitive information on mail, documents and receipts. Security impression is 1-1/2" high, and you can adjust the length as needed by how long you roll. Roller design allows users to easily conceal sensitive documents. Stamp is pre-inked with black ink and lasts for thousands impressions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pre-inked Stamp |
Product Information
| Impression | CONFIDENTIAL |
| Impression Length | 1.50" |
| Impression Color | Black |
Physical Characteristics
| Width | 1.5" |
| Depth | 2.3" |
| Length | 2.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Cosco Secure-I-D Personal Security Roller Stamp
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: CFPCPF20030 Stock Available
-
Product Code: GJO211203241 Stock Available
-
Product Code: GJO2550096799 Stock Available
-
Product Code: KEB21163159 Stock Available
-
Product Code: LEE10053182 Stock Available
-
Product Code: LEE12134187 Stock Available
-
Product Code: SJN5110547 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: CFPCPF20030 Stock Available
-
Product Code: GJO211203241 Stock Available
-
Product Code: GJO2550096799 Stock Available
-
Product Code: KEB21163159 Stock Available
-
Product Code: LEE10053182 Stock Available
-
Product Code: LEE12134187 Stock Available
-
Product Code: SJN5110547 Stock Available