‹ Prev
Next ›
Deflecto Business Card Holder
3.8" Height x 3.9" Width x 3.5" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
908 Stock Available
- Multi-tier design keeps 4 different cards visible and easily accessible
- Clear construction displays entire card for full visibility
- Low-profile and great for counter or desktop
- Perfect for doctors' offices, retail outlets and more
- Each compartment is designed to hold approximately 50 business cards
Product Details
General Information
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Manufacturer Part Number | 70841 |
| Manufacturer Website Address | http://www.deflecto.com |
| Brand Name | Deflecto |
| Product Name | Business Card Holder |
| Marketing Information | Low-profile business card holder is ideal for doctors' offices, travel agencies and retail outlets. Clear acrylic design provides full visibility. Four pockets are arranged in one row on an incline. Use card holder on counter or desktop. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Business Card Holder |
Product Information
| Number of Compartments | 4 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 3.8" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Deflecto Business Card Holder
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN24306535 Stock Available
-
Product Code: CNMLS100TS3 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1330 Stock Available
-
Product Code: ITA602336351 Stock Available
-
Product Code: KEB1234640 Stock Available
-
Product Code: NES302123247 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX94914991 Stock Available
-
Product Code: RAC046751825 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN24306535 Stock Available
-
Product Code: CNMLS100TS3 Stock Available
-
Product Code: DRI351B1330 Stock Available
-
Product Code: ITA602336351 Stock Available
-
Product Code: KEB1234640 Stock Available
-
Product Code: NES302123247 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX94914991 Stock Available
-
Product Code: RAC046751825 Stock Available