‹ Prev
Next ›
Fellowes Wire Organizer
7 Compartment(s) - 8.25" Height x 7.38" Width x 5.88" Depth - Desktop - Black - Steel - 1 Each
12 Stock Available
- Ideal for sorting files, memos and more
- 7 compartments designed for easy access
- Rubber feet protect your desk surface
- Made from durable steel
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 68112 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Line | Workstation |
| Product Name | Wire Organizer |
| Marketing Information | Wire Organizer combines the strength and durability of wire construction with the open design needed to accommodate easy visual access. Diagonal corners provide easy access to file contents. Wire Organizer features seven compartments and protective feet. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 7 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | File Organization |
| Features | Recyclable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 8.25" |
| Width | 7.38" |
| Depth | 5.88" |
| Weight (Approximate) | 9.92 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Overview
Fellowes Wire Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BSN365912012 Stock Available
-
Product Code: OIC26201189 Stock Available
-
Product Code: PIL310201897 Stock Available
-
Product Code: PIL31021886 Stock Available
-
Product Code: SAN15002127 Stock Available
-
Product Code: SAN17357901754 Stock Available
-
Product Code: SAN33002155 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN365912012 Stock Available
-
Product Code: OIC26201189 Stock Available
-
Product Code: PIL310201897 Stock Available
-
Product Code: PIL31021886 Stock Available
-
Product Code: SAN15002127 Stock Available
-
Product Code: SAN17357901754 Stock Available
-
Product Code: SAN33002155 Stock Available