‹ Prev
Next ›
Fresh Products Deodorant Urinal Screens
Flexible, Deodorizer - 12 / Box - Red
112 Stock Available
- Flexible design molds to the shape of any urinal
- Cost-effective drain protection
- 100% vinyl - no regrind
- Delivers a light fragrance
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fresh Products, LLC |
| Manufacturer Part Number | DS72CH |
| Manufacturer Website Address | http://www.freshproducts.com |
| Brand Name | Fresh Products |
| Product Name | Deodorant Urinal Screens |
| Marketing Information | Deodorant Urinal Screen is 100 percent vinyl. Its flexible design molds to the shape of any urinal. Urinal screen provides a cost-efficient, drain-protection solution and a light cherry scent. |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Product Type | Urinal Screen |
Product Information
| Fragrance | Cherry |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Red |
| Product Color | Red |
| Product Material | Vinyl |
| Height | 0.7" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 7" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Fresh Products Deodorant Urinal Screens
Also Consider
-
Product Code: GJO211203161 Stock Available
-
Product Code: GJO30402432 Stock Available
-
Product Code: GPC16880903 Stock Available
-
Product Code: MMMC60BK284 Stock Available
-
Product Code: OEX725014838 Stock Available
-
Product Code: OEX94914992 Stock Available
-
Product Code: TMS1042818CT17 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: GJO211203161 Stock Available
-
Product Code: GJO30402432 Stock Available
-
Product Code: GPC16880903 Stock Available
-
Product Code: MMMC60BK284 Stock Available
-
Product Code: OEX725014838 Stock Available
-
Product Code: OEX94914992 Stock Available
-
Product Code: TMS1042818CT17 Stock Available