‹ Prev
Next ›
Genuine Joe Odor Control Urinal Screen
Anti-splash, Odor Neutralizer - 1 Dozen - Light Blue
Out of Stock
Non-Returnable
- Anti-splash design keeps bathroom floors hygienic
- Odor control creates pleasant experience
- Fresh Cotton scent offers fresh fragrance
- For use with most urinals
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 00089 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Odor Control Urinal Screen |
| Marketing Information |
Urinal screen features an anti-splash design to help keep surrounding areas cleaner for longer. Odor control fragrance emits a fresh, enjoyable scent for a more pleasant restroom experience. Urinal screen is designed to fit in most urinals. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Type | Urinal Screen |
Product Information
| Fragrance | Fresh Cotton |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Light Blue |
| Height | 0.4" |
| Width | 7" |
| Length | 7" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Genuine Joe Odor Control Urinal Screen
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: GJO211203111 Stock Available
-
Product Code: GPC1988001400 Stock Available
-
Product Code: GPC210001960 Stock Available
-
Product Code: OEX9885073 Stock Available
-
Product Code: OEX9885144 Stock Available
-
Product Code: PIL31021874 Stock Available
-
Product Code: SPZEC8511921795 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: GJO211203111 Stock Available
-
Product Code: GPC1988001400 Stock Available
-
Product Code: GPC210001960 Stock Available
-
Product Code: OEX9885073 Stock Available
-
Product Code: OEX9885144 Stock Available
-
Product Code: PIL31021874 Stock Available
-
Product Code: SPZEC8511921795 Stock Available