‹ Prev
Next ›
HP 138A Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
1500 Pages
241 Stock Available
- Compatible with HP LaserJet Pro 3001 and MFP 3101
- Generates sharp black text and graphics for impressive results from first page to last
- Made specifically to work with HP Printers
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | W1380A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 138A |
| Product Name | 138A Black Original LaserJet Toner Cartridge |
| Marketing Information | Designed for HP LaserJet Pro 3001 and MFP 3101, this Original HP Toner cartridge with JetIntelligence delivers sharp, black text and graphics. Intelligently track toner levels with print-gauge technology. Cartridge is specifically made to work with HP printers so you spend less time troubleshooting problems. It produces impressive results from first page to last. Standard-capacity cartridge yields approximately 1,500 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Yield Type | Standard |
| Typical Print Yield | 1500 Pages |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Japan |
Overview
HP 138A Original Standard Yield Laser Toner Cartridge - Black - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AVE5267178 Stock Available
-
Product Code: BRTTN8206 Stock Available
-
Product Code: CPCUS04968ACT697 Stock Available
-
Product Code: FEL0070308168 Stock Available
-
Product Code: HEWCE390A132 Stock Available
-
Product Code: OEX85110952 Stock Available
-
Product Code: ROL1773083230 Stock Available
-
Product Code: WAU22651496 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE5267178 Stock Available
-
Product Code: BRTTN8206 Stock Available
-
Product Code: CPCUS04968ACT697 Stock Available
-
Product Code: FEL0070308168 Stock Available
-
Product Code: HEWCE390A132 Stock Available
-
Product Code: OEX85110952 Stock Available
-
Product Code: ROL1773083230 Stock Available
-
Product Code: WAU22651496 Stock Available