‹ Prev
Next ›
HP 78A (CE278A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
2100 Pages
109 Stock Available
- For use with HP LaserJet Pro M1536DNF MFP
- Also compatible with and P1606DN Printers
- Delivers consistent, professional results
- Legendary HP reliability
Product Details
General Information
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | CE278A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 78A (CE278A) |
| Product Name | 78A (CE278A) Toner Cartridge |
| Marketing Information | Get a great value for all your everyday business printing needs. Legendary HP reliability can save you time, minimize downtime and deliver results you can count on. Use this toner cartridge in your HP LaserJet Pro M1536DNF MFP and P1606DN Printers to produce bold, crisp text and sharp black/white images. Cartridge yields approximately 2,100 pages. |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Toner Cartridge |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Print Color | Black |
| Typical Print Yield | 2100 Pages |
Physical Characteristics
| Height | 4.9" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 4.4" |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 19% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship |
Overview
HP 78A (CE278A) Original Laser Toner Cartridge - Single Pack - Black - 1 Each
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.