‹ Prev
Next ›
Integra Pink Pencil Eraser
Pink - 2" Width x 0.8" Height x 0.4" Depth - 24 / Box - Soft, Pliable, Latex-free
251 Stock Available
- Ideal for correcting pencil mistakes
- Beveled ends for accurate erasing
- Soft, pliable and latex-free
Product Details
General Information
| Manufacturer | Integra |
| Manufacturer Part Number | 36522 |
| Brand Name | Integra |
| Product Name | Pink Pencil Eraser |
| Marketing Information | Latex-free pencil eraser is soft and pliable for correcting pencil mistakes. Eraser has beveled ends for accurate erasing. |
| Packaged Quantity | 24 / Box |
| Product Type | Manual Eraser |
Product Information
| Application/Usage | Lead Pencil |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Pink |
| Height | 0.8" |
| Width | 2" |
| Depth | 0.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Integra Pink Pencil Eraser
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: AVT341042701 Stock Available
-
Product Code: BSN366127216 Stock Available
-
Product Code: BSN3750710518 Stock Available
-
Product Code: BSN652594899 Stock Available
-
Product Code: ITA300045617 Stock Available
-
Product Code: ITA382753439 Stock Available
-
Product Code: ITA428506291 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: PAP70502541 Stock Available
-
Product Code: PAP705211208 Stock Available
-
Product Code: PENZE21TBP3MOut of Stock
-
Product Code: PENZE22A458 Stock Available
-
Product Code: PENZE22B426 Stock Available
-
Product Code: PENZE22C2650 Stock Available
-
Product Code: PENZEH10BP3K6414 Stock Available
-
Product Code: STD525B20Out of Stock
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVT341042701 Stock Available
-
Product Code: BSN366127216 Stock Available
-
Product Code: BSN3750710518 Stock Available
-
Product Code: BSN652594899 Stock Available
-
Product Code: ITA300045617 Stock Available
-
Product Code: ITA382753439 Stock Available
-
Product Code: ITA428506291 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available