‹ Prev
Next ›
Kantek Double Letter Tray
2 Tier(s) - 2.50" Height x 10.50" Width x 13.75" Depth - Desktop - Non-skid Base - Clear - Acrylic - 1 Set
27 Stock Available
- Stackable construction allows space-saving desktop organization
- Nonskid feet resist sliding to prevent scratching delicate surfaces
- Elegant acrylic design enhances your desktop and complements any decor
- For use with letter-size documents, files and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD15 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | Double Letter Tray |
| Marketing Information | Two-tier letter tray offers vertical storage and easy access to important letter-size documents and folders. Made of acrylic. Front-loading letter trays can be used separately or stacked. Nonskid feet protect your desktop. |
| Packaged Quantity | 1 Set |
| Product Type | Desk Tray |
Product Information
| Number of Tiers | 2 |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Document Storage |
| Features | Non-skid Base |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 2.50" |
| Width | 10.50" |
| Depth | 13.75" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Kantek Double Letter Tray
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICWOFQD12WE233 Stock Available
-
Product Code: BSN045482313 Stock Available
-
Product Code: BSN3655134580 Stock Available
-
Product Code: END12596177 Stock Available
-
Product Code: ETO4822120 Stock Available
-
Product Code: EVEEN91931 Stock Available
-
Product Code: EVEEN92763 Stock Available
-
Product Code: SAN2157487165 Stock Available
-
Product Code: ZEB22148126 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICWOFQD12WE233 Stock Available
-
Product Code: BSN045482313 Stock Available
-
Product Code: BSN3655134580 Stock Available
-
Product Code: END12596177 Stock Available
-
Product Code: ETO4822120 Stock Available
-
Product Code: EVEEN91931 Stock Available
-
Product Code: EVEEN92763 Stock Available
-
Product Code: SAN2157487165 Stock Available
-
Product Code: ZEB22148126 Stock Available