‹ Prev
Next ›
Kantek File Sorter Desk Organizer
10.60" Height x 11" Width x 6.50" Depth - Desktop - Clear - Acrylic - 1 Each
5 Stock Available
- Elegant style naturally fits in with any decor
- Vertical sections offer handy storage space for folders and binders
- Front compartments keep your small supplies neatly organized
- Versatile design can be used alone or with most letter trays
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD245 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | File Sorter Desk Organizer |
| Marketing Information | Desktop organizer features a clear construction that's made from polished acrylic to provide both style and durability. Two vertical sections keep your folders and binders easily accessible. Front compartments keep your pens, notepads, paper clips and more neatly organized. Versatile design can be used as a stand-alone item, or in combination with most letter trays up to 1/2" wide (sold separately). |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Durable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 10.60" |
| Width | 11" |
| Depth | 6.50" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Kantek File Sorter Desk Organizer
Also Consider
-
Product Code: BSN656462177 Stock Available
-
Product Code: FEL574330190 Stock Available
-
Product Code: FEL574350165 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A564 Stock Available
-
Product Code: MMM209024EP6204 Stock Available
-
Product Code: QRT55881 Stock Available
-
Product Code: VEK9081259 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN656462177 Stock Available
-
Product Code: FEL574330190 Stock Available
-
Product Code: FEL574350165 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A564 Stock Available
-
Product Code: MMM209024EP6204 Stock Available
-
Product Code: QRT55881 Stock Available
-
Product Code: VEK9081259 Stock Available