‹ Prev
Next ›
Kantek Pen/Pencil Cup
4" Height x 3" Width x 3" Depth - Acrylic - Clear - 1 Each
Out of Stock
- Elegant style enhances your desk and complements any decor
- Heavy-cast, polished acrylic offers both style and durability
- Tall construction is capable of organizing wide variety of materials
- Perfect for pens, pencils, highlighters, scissors, brushes and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Manufacturer Part Number | AD20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kantek.com |
| Brand Name | Kantek |
| Product Name | Pen/Pencil Cup |
| Marketing Information | This Acrylic Pen Cup holds all your pens, pencils, markers and highlighters in sight and within reach while reducing desktop clutter. Made of clear, heavy cast acrylic, it combines elegance and durability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Pen/Pencil Holder |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Height | 4" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
One year limited warranty |
Overview
Kantek Pen/Pencil Cup
Also Consider
-
Product Code: BSN16463824 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411747 Stock Available
-
Product Code: BSN375133158 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD51 Stock Available
-
Product Code: BSN656482247 Stock Available
-
Product Code: CLI87247Out of Stock
-
Product Code: HEWF6T84AN61 Stock Available
-
Product Code: LLR84240Out of Stock
-
Product Code: OIC2132242 Stock Available
-
Product Code: SPR25226BD884 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN16463824 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411747 Stock Available
-
Product Code: BSN375133158 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD51 Stock Available
-
Product Code: BSN656482247 Stock Available
-
Product Code: CLI87247Out of Stock
-
Product Code: HEWF6T84AN61 Stock Available
-
Product Code: LLR84240Out of Stock
-
Product Code: OIC2132242 Stock Available
-
Product Code: SPR25226BD884 Stock Available