‹ Prev
Next ›
KIMTECH Quarterfold Wiper Dispenser for WypAll and Kimtech Wipes
9" Height x 7.5" Width x 7.5" Depth - Gray - 6 / Carton
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- For Kimtech and WypAll Quarterfold Wipes (not included)
- Conveniently sits on your countertop or bench top
- One-at-a-time dispensing helps reduce waste
- Simple to refill and change to let you get back to work quickly
Product Details
General Information
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Manufacturer Part Number | 09107 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kimberly-clark.com |
| Brand Name | KIMTECH |
| Product Name | Quarterfold Wiper Dispenser for WypAll and Kimtech Wipes |
| Marketing Information | Quarter-fold dispenser for Kimtech and Wypall wipes keeps your wipers right in your work space so they're always at your fingertips. No more carrying a bulky box around or not having what you need, when you need it. Dispenser sits conveniently on your bench top or countertop so you always know where your wipers are. It is designed to work with compatible Wypall Towels and Kimtech Wipes, in the quarter-fold format, for one-at-a-time dispensing (sold separately). |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Product Type | Wipe Dispenser |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Form Factor | Tabletop |
| Height | 9" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 7.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
KIMTECH Quarterfold Wiper Dispenser for WypAll and Kimtech Wipes
Also Consider
Accessories
-
Product Code: KCC057012209 Stock Available
-
Product Code: KCC058122936 Stock Available
-
Product Code: KCC0592539 Stock Available
-
Product Code: KCC059279 Stock Available
-
Product Code: KCC06053Out of Stock
-
Product Code: KCC06280Out of Stock
-
Product Code: KCC410297 Stock Available
-
Product Code: KCC412003 Stock Available