‹ Prev
Next ›
Lorell Drawer Tray Organizer
9 Compartment(s) - 1.25" Height x 14" Width x 9.38" Depth - Black - 1 Each
492 Stock Available
- 9 compartments to store a wide variety of office essentials
- Larger sizes to accommodate pencils, pens and rulers
- Smaller sizes to organize paper clips, pushpins and more
- Section with cutout perfect for accessing 3" x 5" sticky notes
- Durable plastic construction
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 60006 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Drawer Tray Organizer |
| Marketing Information | Nine-compartment organizer keeps everything from pens and pencils to paper clips and correction fluid. Design also includes a 3" x 5" sticky-note section. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 9 |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.25" |
| Width | 14" |
| Depth | 9.38" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Lorell Drawer Tray Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE779 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK841 Stock Available
-
Product Code: BSN32355366 Stock Available
-
Product Code: BSN656392861 Stock Available
-
Product Code: BSN656472480 Stock Available
-
Product Code: LLR84149BX549 Stock Available
-
Product Code: MMMC38BK807 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SWI405011016 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE779 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK841 Stock Available
-
Product Code: BSN32355366 Stock Available
-
Product Code: BSN656392861 Stock Available
-
Product Code: BSN656472480 Stock Available
-
Product Code: LLR84149BX549 Stock Available
-
Product Code: MMMC38BK807 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SWI405011016 Stock Available