‹ Prev
Next ›
Lorell Dry-Erase Board Eraser
2.19" Width x 5.19" Length - Black - Nonwoven, Plastic - 1 Each
3315 Stock Available
- Great accessory for whiteboards
- For smooth, clean erasing
- Easily absorbs dust
- Sturdy, black plastic top with wool felt
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 24850 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Dry-Erase Board Eraser |
| Marketing Information | Practical, nonwoven, Dry-Erase Board Eraser cleans whiteboards with ease for everyday use. Wool felt provides smoother, cleaner erasing and absorbs dust. Eraser has a sturdy, plastic top to effortlessly grip and erase. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Dry Erase Board Cleaner |
Product Information
| Eraser Width | 2.19" |
| Eraser Length | 5.19" |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Height | 1.3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Overview
Lorell Dry-Erase Board Eraser
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BK841 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327443 Stock Available
-
Product Code: BSN3655220148 Stock Available
-
Product Code: BSN366127203 Stock Available
-
Product Code: DURPC1500BKD1241 Stock Available
-
Product Code: GJO75627206 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAN37002535 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BK841 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327443 Stock Available
-
Product Code: BSN3655220148 Stock Available
-
Product Code: BSN366127203 Stock Available
-
Product Code: DURPC1500BKD1241 Stock Available
-
Product Code: GJO75627206 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAN37002535 Stock Available