‹ Prev
Next ›
Officemate 2200 Series Business Card/Clip Holder
1.4" Height x 7.8" Width x 3" Depth - Plastic - Black - 1 Each
Out of Stock
- Dual function: holds either business cards or clips
- Magnetized to hold clips in place
- Features smooth, rounded lines and a polished surface
- Made from heavyweight plastics to assure many years of use
- Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 22332 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Series | 2200 |
| Product Name | 2200 Series Business Card/Clip Holder |
| Marketing Information | Stylish, functional, 2200 Series Business Card/Paper Clip Holder complements any work space. Dual-function design holds either business cards or paper clips/pushpins. Holder features smooth, rounded lines and a polished surface. Heavyweight plastic enhances longevity for long-lasting use. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | ID Card |
| Features | Heavy Duty |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.4" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Officemate 2200 Series Business Card/Clip Holder
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACC70324148 Stock Available
-
Product Code: BSN6564914608 Stock Available
-
Product Code: MMM38502ST628 Stock Available
-
Product Code: MMM65324APVAD123 Stock Available
-
Product Code: MMMLS854SS1072 Stock Available
-
Product Code: OEX85110952 Stock Available
-
Product Code: SWI354503583 Stock Available
-
Product Code: SWI79171192 Stock Available
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACC70324148 Stock Available
-
Product Code: BSN6564914608 Stock Available
-
Product Code: MMM38502ST628 Stock Available
-
Product Code: MMM65324APVAD123 Stock Available
-
Product Code: MMMLS854SS1072 Stock Available
-
Product Code: OEX85110952 Stock Available
-
Product Code: SWI354503583 Stock Available
-
Product Code: SWI79171192 Stock Available