‹ Prev
Next ›
Officemate Carry-All Clipboard Storage Box
Storage for Tablet, Notebook - 8 1/2" x 11" , 8 1/2" x 14" Sheet Size - Black, Gray - 1 Each
39 Stock Available
- Smooth, flat surface allows convenient, on-the-go writing
- Inner compartment stores devices up to 13" for consolidated travel
- Reinforced corners protect against unexpected bumps and drops
- Snap closure keeps cover secured to prevent losing personal items
- For both letter-size and legal-size papers
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 83324 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Carry-All Clipboard Storage Box |
| Marketing Information | Carry-All Clipboard Storage Box keeps your supplies stored and offers a sturdy surface for on-the-go writing. Inner compartment safely holds your tablet or laptop measuring up to 13" long for consolidated travel. Reinforced corners protect vulnerable points from accidental bumps and drops. Metal clip keeps your papers in view. Snap closure secures the cover to prevent you from losing important items. Clipboard box is designed to hold both letter-size and legal-size papers. Side handle allows effortless portability. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Storage Clipboard |
Product Information
| Sheet Standard |
|
| Sheet Size |
|
| Item Capacity |
|
| Clip Material | Metal |
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 16" |
| Width | 13" |
| Depth | 2" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Officemate Carry-All Clipboard Storage Box
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICBL11AST528 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAPP418722 Stock Available
-
Product Code: FEL0086201112 Stock Available
-
Product Code: ITA361751660 Stock Available
-
Product Code: LLR90206146 Stock Available
-
Product Code: QRT79552171 Stock Available
-
Product Code: SAN1927432317 Stock Available
-
Product Code: SAN1944658A4 Stock Available
-
Product Code: ZEB2224868 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICBL11AST528 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAPP418722 Stock Available
-
Product Code: FEL0086201112 Stock Available
-
Product Code: ITA361751660 Stock Available
-
Product Code: LLR90206146 Stock Available
-
Product Code: QRT79552171 Stock Available
-
Product Code: SAN1927432317 Stock Available
-
Product Code: SAN1944658A4 Stock Available
-
Product Code: ZEB2224868 Stock Available