‹ Prev
Next ›
Post-it® Dispenser Notes
3" x 3" Note - Gray
Out of Stock
Non-Returnable
- Easy, one-handed note dispensing for your desktop
- Textured sides to enhance your decor
- Efficient use of space with built-in pencil cup
- Includes 3" x 3" Post-it Super Sticky Pop-up Notes for immediate use
Product Details
General Information
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | ABS330W |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Brand Name | Post-it® |
| Product Name | Dispenser Notes |
| Marketing Information |
Developed for a contemporary aesthetic, the Post-it Pop-up Vertical Dispenser features premium, soft-touch textured sides with a multifunctional top to hold pens, markers and other desktop accessories within an efficient space. Weighted dispenser stays put for convenient, one-handed note dispensing. Dispenser includes one pad of 3" x 3" Post-it Super Sticky Pop-up Notes in Aqua Wave. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Note Dispenser |
Product Information
| Size Supported | 3" Width x 3" Length Note |
| Shape | Square |
| Features | Vertical Organization |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Height | 3.8" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 3.8" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Post-it® Dispenser Notes
Also Consider
Also Consider
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.