‹ Prev
Next ›
Rolodex Rotary File Petite Card Refills
For 2.25" x 4" Size Card - White
Out of Stock
- Detailed format allows you to record important contact information
- Easy-to-use design allows quick, simple updates
- High-quality material ensures long-lasting organization
- For use with Rolodex petite card files (sold separately)
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 67553 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Rolodex |
| Product Line | petite |
| Product Name | Rotary File Petite Card Refills |
| Marketing Information | Card refills are designed for petite card files. Cards include spaced lines with name, telephone, fax number and other important contact information. |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
| Product Type | Card File Refill |
Product Information
| Card Size | 2.25" x 4" |
| Record Fields |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 0.7" |
| Width | 4.8" |
| Depth | 6" |
| Weight (Approximate) | 2.72 oz |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Rolodex Rotary File Petite Card Refills
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.