‹ Prev
Next ›
San Jamar Twin 9" JBT Bath Tissue Dispenser
Roll Dispenser - 2 x Roll - 12" Height x 19" Width x 5.3" Depth - Plastic - Pearl Black - Slim, Impact Resistant, Compact - 1 Each
Out of Stock
- High-capacity design holds 2 jumbo bath tissue rolls for better efficiency
- Infinity System prevents access to spare roll until empty to reduce waste
- Slim and compact size provides perfect fit in any washroom
Product Details
General Information
| Manufacturer | San Jamar |
| Manufacturer Part Number | R4090TBK |
| Manufacturer Website Address | http://www.sanjamar.com |
| Brand Name | San Jamar |
| Product Line | Oceans |
| Product Name | Twin 9" JBT Bath Tissue Dispenser |
| Marketing Information | Versatile, jumbo bath tissue dispenser features a high-capacity design that holds two, 9" jumbo bath tissue rolls. Slim and compact size makes it a perfect fit in any washroom. The Infinity System provides continuous availability of tissue and prevents access to the spare roll until it is completely empty to eliminate stub-roll waste. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Tissue Dispenser |
Product Information
| Dispenser Type | Roll |
| Capacity | 2 x Roll |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Pearl Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 12" |
| Width | 19" |
| Depth | 5.3" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
San Jamar Twin 9" JBT Bath Tissue Dispenser
Also Consider
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.