‹ Prev
Next ›
So-Mine Carrying Case Travel Essential - Ash Gray, Lime
18" Height x 11.8" Width x 0.8" Depth - 1 Each
Out of Stock
- Keeps essentials within easy reach
- Easily accessible during flights
- Inner pockets for assortment of supplies
- Hangs from any seat back pocket
- Perfect for airplanes, trains or road trips
Product Details
General Information
| Manufacturer | So-Mine |
| Manufacturer Part Number | SM421 |
| Brand Name | So-Mine |
| Product Name | Commuter Essential Travel Bag |
| Marketing Information | The Commuter Essential is the perfect travel organization bag that allows all of your electronics and essentials to be within easy reach while traveling on airplanes, trains or road trips. It keeps travel essentials easily accessible during flight. Bag includes six inner pockets, one zipper pocket on the front flap, and two loops for cord management and noise-canceling headphone storage. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Carrying Case |
Product Information
| Closure Type |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Height | 18" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 0.8" |
Miscellaneous
| Application/Usage |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
So-Mine Carrying Case Travel Essential - Ash Gray, Lime
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.