‹ Prev
Next ›
TOPS Docket Narrow Rule Writing Tablet
50 Sheets - Double Stitched - 16 lb Basis Weight - Jr.Legal - 5" x 8" Sheet Size - 8" Height x 5" Width - White Paper - Rigid, Heavyweight, Bleed Resistant, Perforated, Acid-free - 6 / Pack
50 Stock Available
- Premium paper for reliable use
- Compact, Jr. Legal size so you can take it anywhere
- Letr-Trim perforated for clean separation
- Compact size so you can take it anywhere
- Narrow-ruled with a margin to better organize notes
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 63366 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Line | Docket |
| Product Name | Docket Narrow Rule Writing Tablet |
| Marketing Information | Docket Writing Tablets feature Letr-Trim perforation at the top for a clean tear-out every time. Sturdy, 60 point chipboard backer provides writing support and durability when away from your desk. Each pad contains 50 sheets of heavyweight, 15 lb. paper. Each sheet is narrow-ruled with a left margin. |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
| Product Type | Notepad |
Product Information
| Number of Sheets | 50 |
| Sheet Color | White |
| Sheet Standard | Jr.Legal |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Basis Weight | 16 lb |
| Binding Type | Double Stitched |
| Binding Location | Top |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 8" |
| Width | 5" |
| Thickness | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Miscellaneous
| Country of Origin | United States |
Overview
TOPS Docket Narrow Rule Writing Tablet
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICBL11AST536 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE4053 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK10521 Stock Available
-
Product Code: BSN4356527 Stock Available
-
Product Code: BSN653681245 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEAOut of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICBL11AST536 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BE4053 Stock Available
-
Product Code: BICGSM11BK10521 Stock Available
-
Product Code: BSN4356527 Stock Available
-
Product Code: BSN653681245 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEAOut of Stock