‹ Prev
Next ›
Advantus Panel Wall Sign Holder
9" Width x 2" Height - Wall Mountable, Door-mountable - Outdoor - 1 Each
52 Stock Available
- Create a custom sign or nameplate
- Use your laser or inkjet printer
- Attaches easily and securely to fabric panel walls
- Includes adhesive-backed mounting clips
Product Details
General Information
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Manufacturer Part Number | 75318 |
| Manufacturer Website Address | http://www.advantus.com |
| Brand Name | Advantus |
| Product Name | Panel Wall Sign Holder |
| Marketing Information | Panel wall sign holder lets you create a custom sign or nameplate for fabric panel wall systems using your laser or inkjet printer. Ideal for displaying names, titles, or descriptions outside doors, offices, or panel wall desk areas. Holder attaches easily and securely to fabric panel walls with included adhesive-backed mounting clips. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Sign Holder |
Product Information
| Frame Color | Clear |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage | Outdoor |
| Mount Type |
|
Physical Characteristics
| Height | 2" |
| Width | 9" |
| Weight (Approximate) | 3.04 oz |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Advantus Panel Wall Sign Holder
Also Consider
-
Product Code: BICVCGN11BK219 Stock Available
-
Product Code: MRC6506CT33 Stock Available
-
Product Code: NES35110CT1313 Stock Available
-
Product Code: NES35170CT2100 Stock Available
-
Product Code: NES84652CT713 Stock Available
-
Product Code: OEX85110963 Stock Available
-
Product Code: STOE3039E114 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICVCGN11BK219 Stock Available
-
Product Code: MRC6506CT33 Stock Available
-
Product Code: NES35110CT1313 Stock Available
-
Product Code: NES35170CT2100 Stock Available
-
Product Code: NES84652CT713 Stock Available
-
Product Code: OEX85110963 Stock Available
-
Product Code: STOE3039E114 Stock Available