‹ Prev
Next ›
Artistic Second Sight Clear Desk Protectors
Rectangular - 40" Width x 25" Depth - Plastic - Clear
48 Stock Available
- Makes an ideal desk pad and blotter protector
- Protects all your documents and projects
- Easily trim it to any smaller size
- Can be used with dry-erase markers
- Hang on wall where static attraction will keep papers in place
Product Details
General Information
| Manufacturer | Artistic Products, LLC |
| Manufacturer Part Number | SS2540 |
| Manufacturer Website Address | http://www.artistic-products.com |
| Brand Name | Artistic |
| Product Line | Second Sight |
| Product Name | Second Sight Clear Desk Protectors |
| Marketing Information | Clear desk protector makes an ideal desk pad and blotter protector or you can use it to protect drawings, maps, artwork, reference lists and more. Easily trim it to any smaller size. Desk protector can be used with a dry-erase marker. Hang it on a wall where static attraction will keep papers in place. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desk Pad |
Product Information
| Shape | Rectangular |
| Features | Trimmable |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Width | 40" |
| Depth | 25" |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Artistic Second Sight Clear Desk Protectors
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: AAGSK241600Sold Out
-
Product Code: AOP6080MS42 Stock Available
-
Product Code: BSN24306545 Stock Available
-
Product Code: GJO211203167 Stock Available
-
Product Code: GJO25012226 Stock Available
-
Product Code: GJO2550096799 Stock Available
-
Product Code: MMM6756SSMIA130 Stock Available
-
Product Code: SWI74050108 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AAGSK241600Sold Out
-
Product Code: AOP6080MS42 Stock Available
-
Product Code: BSN24306545 Stock Available
-
Product Code: GJO211203167 Stock Available
-
Product Code: GJO25012226 Stock Available
-
Product Code: GJO2550096799 Stock Available
-
Product Code: MMM6756SSMIA130 Stock Available
-
Product Code: SWI74050108 Stock Available