‹ Prev
Next ›
Business Source 2-drawer Storage Organizer
2 Drawer(s) - 6" Height x 6" Width x 6" Depth - Desktop - Clear - 1 Each
45 Stock Available
- Modern, clean look
- Stacked design maximizes your desktop space
- 2 drawers perfect for holding small items
- Fully removable drawers
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 82978 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | 2-drawer Storage Organizer |
| Marketing Information | Storage organizer features two drawers to hold small items, such as clips, rubber bands, pins and more. Drawers open independently and are fully removable. Clear construction makes it easy to identify contents. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Drawers | 2 |
| Shape | Square |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Removable Drawer |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Height | 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Overview
Business Source 2-drawer Storage Organizer