‹ Prev
Next ›
Business Source Premium Writing Pad
50 Sheets - 0.20" Height x 8.5" Width x 11.8" Length - White Paper - Tear Proof, Sturdy Back, Bleed-free - 1 Dozen
62 Stock Available
- High-quality pages prevent ink from bleeding for legible writing
- Removable pages tear off cleanly to prevent accidental rips
- Thick backing offers sturdy support while you're writing
- Perfect for note-taking, creating lists, brainstorming and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 03107 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Premium Writing Pad |
| Marketing Information | Writing pad features high-quality pages that help prevent ink from bleeding through to keep your writing neat and legible. Tear-off pages offer a quick, clean way to remove pages as needed without accidental tears. Thick backing provides a sturdy writing surface for a more enjoyable experience. Writing pad is perfect for everyday use while you're taking notes, making lists, brainstorming and more. |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Product Type | Handwriting Pad |
Product Information
| Number of Sheets | 50 |
| Sheet Color | White |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Height | 0.20" |
| Width | 8.5" |
| Length | 11.8" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Business Source Premium Writing Pad
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BSN0310560 Stock Available
-
Product Code: BSN0310631 Stock Available
-
50 Sheets - 0.20" Height x 8.5" Width x 11.8" Length - Tear Proof, Sturdy Back, Bleed-free - 1 DozenProduct Code: BSN0310813 Stock Available
Also Consider
-
Product Code: BSN0310560 Stock Available
-
50 Sheets - 0.20" Height x 8.5" Width x 11.8" Length - Tear Proof, Sturdy Back, Bleed-free - 1 DozenProduct Code: BSN0310813 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411747 Stock Available
-
Product Code: BSN3655134733 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEAOut of Stock
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN0310560 Stock Available
-
50 Sheets - 0.20" Height x 8.5" Width x 11.8" Length - Tear Proof, Sturdy Back, Bleed-free - 1 DozenProduct Code: BSN0310813 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411747 Stock Available
-
Product Code: BSN3655134733 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEAOut of Stock