‹ Prev
Next ›
Compucessory Gel Keyboard Wrist Rest Pads
19" Height x 2.87" Width x 0.75" Depth - Blue - 1 Each
40 Stock Available
- Gel-filled, Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort
- Designed for use with keyboards
- Nonskid base keeps wrist pad firmly in place on desk
Product Details
General Information
| Manufacturer | Compucessory |
| Manufacturer Part Number | 23715 |
| Manufacturer Website Address | http://www.compucessory.com |
| Brand Name | Compucessory |
| Product Name | Gel Keyboard Wrist Rest Pads |
| Marketing Information | Wrist rest pad is designed for use with keyboards. Gel-filled Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort. Nonskid base holds wrist pad firmly in place on desk. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Wrist Rest |
Physical Characteristics
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 19" |
| Width | 2.87" |
| Depth | 0.75" |
| Weight (Approximate) | 1.40 lb |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
limited 1 yr |
Overview
Compucessory Gel Keyboard Wrist Rest Pads
Also Consider
Also Consider
-
0.75" Height x 7.88" Width x 9.19" Depth - Blue - Gel, Rubber - Stain Resistant, Skid Proof - 1 EachProduct Code: FEL911418 Stock Available
-
Product Code: MMM1426477 Stock Available
-
Product Code: MMM6545UC506 Stock Available
-
Product Code: MMM6555UC201 Stock Available
-
Product Code: NES302123247 Stock Available
-
Product Code: OEX67772441 Stock Available
-
Product Code: OEX85110954 Stock Available
-
Product Code: OEX8511439 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
0.75" Height x 7.88" Width x 9.19" Depth - Blue - Gel, Rubber - Stain Resistant, Skid Proof - 1 EachProduct Code: FEL911418 Stock Available
-
Product Code: MMM1426477 Stock Available
-
Product Code: MMM6545UC506 Stock Available
-
Product Code: MMM6555UC201 Stock Available
-
Product Code: NES302123247 Stock Available
-
Product Code: OEX67772441 Stock Available
-
Product Code: OEX85110954 Stock Available
-
Product Code: OEX8511439 Stock Available