‹ Prev
Next ›
Deflecto Multi-Compartment DocuHolder
6 Compartment(s) - 3 Tier(s) - 13.75" Height x 9" Width x 7.50" Depth - Desktop - Leaflet Size - Clear - Plastic - 1 Each
38 Stock Available
- 3-tier design with a total of 6 pockets to display a variety of leaflets
- Can be displayed on countertop or wall for easy access
- Crystal-clear acrylic keeps the focus on your literature
- Each pocket displays literature 4-1/8"W and 1-1/4"D
Product Details
General Information
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Manufacturer Part Number | 77401 |
| Manufacturer Website Address | http://www.deflecto.com |
| Brand Name | Deflecto |
| Product Name | Multi-Compartment DocuHolder |
| Marketing Information |
Compact desktop literature holder features a three-tier design with six pockets so you can display a variety of leaflets. Each pocket displays literature in stacks up to 1-1/2" thick. Literature holder is made of crystal-clear plastic. Use as a stand-alone display on countertop or mount on a wall. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Literature Sorter/Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 6 |
| Number of Tiers | 3 |
| Placement | Desktop |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Literature Organization |
| Features | Leaflet Size |
Physical Characteristics
| Color Family | Clear |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Height | 13.75" |
| Width | 9" |
| Depth | 7.50" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Deflecto Multi-Compartment DocuHolder
Also Consider
-
Product Code: CVDK5SS1007SA42 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A577 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021A135 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022A207 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023A157 Stock Available
-
Product Code: LNE40625115 Stock Available
-
Product Code: TAB6838647 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: CVDK5SS1007SA42 Stock Available
-
Product Code: HEWW2020A577 Stock Available
-
Product Code: HEWW2021A135 Stock Available
-
Product Code: HEWW2022A207 Stock Available
-
Product Code: HEWW2023A157 Stock Available
-
Product Code: LNE40625115 Stock Available
-
Product Code: TAB6838647 Stock Available