‹ Prev
Next ›
Endust Multipurpose Duster
For Display Screen, Desktop Computer, Gaming Console, Electronic Equipment, Keyboard, Notebook - 10 fl oz - 2 / Pack
3 Stock Available
- Powerful blast is safe for your computers, printers, copiers and more
- Extension tube provides pinpoint cleaning in hard-to-reach areas
- Prevents dust buildup to extend life of your equipment
- Safety bitterant eliminates product misuse
Product Details
General Information
| Manufacturer | Norazza, Inc |
| Manufacturer Part Number | 11407 |
| Manufacturer Website Address | http://www.norazza.com |
| Brand Name | Endust |
| Product Model | 11407 |
| Product Name | Multipurpose Duster |
| Marketing Information | Multipurpose duster features a powerful blast that is safe for computers, printers, copiers and more. Extension tube provides pinpoint cleaning in hard-to-reach areas. Moisture-free duster assists in preventing dust buildup to extend the life of your equipment. Safety bitterant prevents misuse of the duster. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Air Duster |
Product Information
| Cleaner Volume | 10 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Height | 2.5" |
| Width | 5.1" |
| Length | 8.5" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Endust Multipurpose Duster
Also Consider
-
Product Code: AVE5366125 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10389 Stock Available
-
Product Code: BSN3655134623 Stock Available
-
Product Code: BSN656393230 Stock Available
-
Product Code: GPC16620351 Stock Available
-
Product Code: OEX85110959 Stock Available
-
Product Code: OEX94914991 Stock Available
-
Product Code: SAN1884739Out of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE5366125 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10389 Stock Available
-
Product Code: BSN3655134623 Stock Available
-
Product Code: BSN656393230 Stock Available
-
Product Code: GPC16620351 Stock Available
-
Product Code: OEX85110959 Stock Available
-
Product Code: OEX94914991 Stock Available
-
Product Code: SAN1884739Out of Stock