‹ Prev
Next ›
Fellowes Wire File Sorter
11 Divider(s) - 8" Height x 9" Width x 11.38" Depth - Desktop - Black - Steel - 1 Each
58 Stock Available
- Ideal for sorting files, memos and more
- 11 compartments designed for easy access
- Rubber feet protect your desk surface
- Made from durable steel
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 72112 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Name | Wire File Sorter |
| Marketing Information | Wire File Sorter organizes files and folders on your desktop. Organize them using the 11 divider sections that vary in capacity. Black rubber feet protect your desktop. Steel sorter is 100 percent recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Sorter |
Product Information
| Total Number of Dividers | 11 |
| Divider Color | Black |
| Divider Material | Steel |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Recyclable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 8" |
| Width | 9" |
| Depth | 11.38" |
| Weight (Approximate) | 1.29 lb |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
Overview
Fellowes Wire File Sorter
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN26740PK752 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327444 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411755 Stock Available
-
Product Code: BSN366127216 Stock Available
-
Product Code: BSN656482252 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152886 Stock Available
Accessories
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN26740PK752 Stock Available
-
Product Code: BSN3295327444 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411755 Stock Available
-
Product Code: BSN366127216 Stock Available
-
Product Code: BSN656482252 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: PAP8430152886 Stock Available