‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
10 fl oz - Assorted - Paper - Hot Chocolate, Cappuccino, Tea, Coffee, Beverage - 50/Pack - 20 / Carton
11 Stock Available
- Sturdy construction safely holds hot beverages for on-the-go enjoyment
- Smooth rim provides enjoyable sipping experience
- Disposable material allows quick cleanup after use
- Perfect for serving coffee, tea, hot chocolate and more
Select Product Options
Volume Capacity: 10 fl oz
Packaged Quantity: 20 / Carton
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 10317CT |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 10 oz Hot Beverage Cups |
| Marketing Information | Paper cup features a sturdy, rigid construction to keep your favorite hot beverages contained until the very last sip. Smooth rim provides a satisfying sipping experience and is rolled to enhance the strength of the sidewall. Disposable design allows quick, easy cleanup after each use. 10 oz. hot cup is perfect for coffee, tea, hot chocolate, cappuccino and more. |
| Packaged Quantity | 20 / Carton |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Quantity Per Container | 50/Pack |
| Volume Capacity | 10 fl oz |
| Print Availability | Preprinted |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Assorted Colors |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Paper |
| Height | 10.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 7.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
1 year limited warranty. |
Overview
Genuine Joe 10 oz Hot Beverage Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BSN3295327400 Stock Available
-
Product Code: GJO11259CT100 Stock Available
-
Product Code: ITA361815757 Stock Available
-
Product Code: ITA602336351 Stock Available
-
Product Code: NES254852654 Stock Available
-
Product Code: OEX85110954 Stock Available
-
Product Code: OEX927531More on the Way
-
Product Code: OEX9885073 Stock Available
Accessories
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT160 Stock Available
-
Product Code: GJO10318CT35 Stock Available
-
Product Code: GJO10502Out of Stock
-
Product Code: GJO11251Out of Stock
-
Product Code: GJO2525115 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163721 Stock Available
-
Product Code: RFPC21637CT4 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT2 Stock Available
-
Product Code: SCC412SIN0041CTOut of Stock
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BSN3295327400 Stock Available
-
Product Code: GJO11259CT100 Stock Available
-
Product Code: ITA361815757 Stock Available
-
Product Code: ITA602336351 Stock Available
-
Product Code: NES254852654 Stock Available
-
Product Code: OEX85110954 Stock Available
-
Product Code: OEX927531More on the Way
-
Product Code: OEX9885073 Stock Available