‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 12 oz Rippled Hot Cups
12 fl oz - Brown - Beverage, Hot Drink - 25 / Pack
Breakroom Picks
7512 Stock Available
- Great for hot beverages
- Cool to the touch with 3-layer ripple design
- Saves the expense of a sleeve or double cup
- Unique look for your break area
- Microwavable
Select Product Options
Volume Capacity: 12 fl oz
Packaged Quantity: 25 / Pack
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11260 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | 12 oz Rippled Hot Cups |
| Marketing Information | Unique hot cups are perfect for your beverage center or breakroom. Three-layer ripple design makes the hot cup cool to the touch. They are also microwavable. Ripple Hot Cups reduce costs by eliminating the need to use a sleeve or double cup. |
| Packaged Quantity | 25 / Pack |
| Product Type | Cup |
Product Information
| Volume Capacity | 12 fl oz |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Brown |
| Product Color | Brown |
| Height | 4.3" |
| Diameter | 3.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Genuine Joe 12 oz Rippled Hot Cups
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: GJO10319828 Stock Available
-
Product Code: GJO58554357 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN537 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S49AN322 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S55AN274 Stock Available
-
Product Code: KCC414826615 Stock Available
-
Product Code: NES351708450 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: OEX94914992 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: DXE5356CDCT160 Stock Available
-
Product Code: GJO105018 Stock Available
-
Product Code: GJO11251CTOut of Stock
-
Product Code: GJO19050CT7 Stock Available
-
Product Code: GJO58230CT30 Stock Available
-
Product Code: RFPC20016264 Stock Available
-
Product Code: RFPC2163722 Stock Available
-
Product Code: SCC16PX5 Stock Available
-
Product Code: SCC316SI0041CT2 Stock Available
-
Product Code: SCCP16ROut of Stock
Reviews
Also Consider
-
Product Code: GJO10319828 Stock Available
-
Product Code: GJO58554357 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN537 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S49AN322 Stock Available
-
Product Code: HEWL0S55AN274 Stock Available
-
Product Code: KCC414826615 Stock Available
-
Product Code: NES351708450 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: OEX94914992 Stock Available