‹ Prev
Next ›
Genuine Joe Folded Paper Towel Dispenser
C Fold, Multifold Dispenser - 6.8" Height x 11.5" Width x 4.1" Depth - Acrylic - Black - Wall Mountable - 1 Each
97 Stock Available
- Fits virtually all C-fold and multifold paper towel brands
- Design protects towels from moisture and contamination
- Great on countertops for easy dispensing
- Acrylic dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included)
Product Details
General Information
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Part Number | 11524 |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Product Name | Folded Paper Towel Dispenser |
| Marketing Information | Paper towel dispenser accommodates virtually all C-fold and multifold paper towel brands. Design protects towels from moisture and contamination. Great on countertops for easy dispensing. Dispenser can be wall-mounted (screws and hardware not included). Dispenser is made of acrylic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
Product Information
| Dispenser Type |
|
| Features | Wall Mountable |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylic |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 6.8" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 4.1" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Genuine Joe Folded Paper Towel Dispenser
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE773 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411717 Stock Available
-
Product Code: BSN656462177 Stock Available
-
Product Code: DXESX20PATH624 Stock Available
-
Product Code: GJO5725789 Stock Available
-
Product Code: GJO58554346 Stock Available
-
Product Code: LEE10053192 Stock Available
-
Product Code: OIC2132234 Stock Available
-
Product Code: SPR02160122 Stock Available
Accessories
-
Product Code: GJO211203111 Stock Available
-
Product Code: GPC20887587 Stock Available
-
Product Code: GPC210001960 Stock Available
-
Product Code: GPC230001014 Stock Available
-
Product Code: KCC015101548 Stock Available
-
Product Code: KCC018041566 Stock Available
-
Product Code: KCC01840628 Stock Available
-
Product Code: KCC018901211 Stock Available
Alternative Products
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE773 Stock Available
-
Product Code: BSN3295411717 Stock Available
-
Product Code: BSN656462177 Stock Available
-
Product Code: DXESX20PATH624 Stock Available
-
Product Code: GJO5725789 Stock Available
-
Product Code: GJO58554346 Stock Available
-
Product Code: LEE10053192 Stock Available
-
Product Code: OIC2132234 Stock Available
-
Product Code: SPR02160122 Stock Available