‹ Prev
Next ›
House of Doolittle Doolittle 24-month Large Planner
Monthly - 24 Month - January 2026 to December 2027 - 1 Month Double Page Layout - 8 1/2" x 11" Sheet Size - 2.13" x 1.88" Block - Wire Bound - Simulated Leather - Black Cover - 1 Each
Sold Out
Non-Returnable
- Offer 24 months of planning
- 2-piece, embossed, simulated leather cover for a professional look
- Large, ruled daily blocks: 2-1/8" x 1-7/8"
- Soy ink on paper
- 100% post-consumer paper
Product Details
General Information
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Manufacturer Part Number | 262002 |
| Manufacturer Website Address | http://www.houseofdoolittle.com |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Product Name | Doolittle 24-month Large Planner |
| Marketing Information | Wirebound monthly planner features a two-piece, embossed, simulated leather cover for a professional look. Planning pages range 24 months from January of one year to December to the next year. Two-page-per-month spreads include large ruled daily blocks (2-1/8" x 1-7/8") for detailed notes; holidays; count of days/days remaining; Sunday-through-Saturday scheduling; a ruled notes area along the side; and past and future months reference near the top right corner. Nonrefillable planner is printed with soy ink on paper made with a high percentage of recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Planner |
Product Information
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 11" |
| Sheet Width | 8 1/2" |
| Block Height | 2.13" |
| Block Width | 1.88" |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Binding Type | Wire Bound |
| Time Period | 24 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2026 |
| End Month | December |
| End Year | 2027 |
| Cover Color | Black |
| Refillable | No |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Product Material | Simulated Leather |
Miscellaneous
| Certifications & Standards |
FSC Certified |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 100% |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
House of Doolittle Doolittle 24-month Large Planner
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.