‹ Prev
Next ›
LEE Papercreme Fingertip Moistener
Light Pink - Greaseless - 3 / Pack
22 Stock Available
- Easy-to-use design quickly adds grip to your fingertip
- Nongreasy formula will not stain skin, papers or clothes
- Perfect for use by executives, bank tellers and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lee Products Company |
| Manufacturer Part Number | 12010 |
| Manufacturer Website Address | http://www.leeproducts.com |
| Brand Name | LEE |
| Product Line | Papercreme |
| Product Name | Papercreme Fingertip Moistener |
| Marketing Information | Fingertip moistener provides a grip to fingertips for those who sort, collate and count documents, currency and materials. The pleasantly fragrant formula is nongreasy and will not stain your skin, paper or clothes. Fingertip moistener is perfect for executives, bank tellers, cashiers, mailroom clerks and more. |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Product Type | Fingertip Moistener |
Product Information
| Application/Usage |
|
| Features | Greaseless |
Physical Characteristics
| Color Family | Pink |
| Product Color | Light Pink |
| Height | 1.9" |
| Width | 1.4" |
| Length | 1.4" |
| Weight (Approximate) | 0.38 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
LEE Papercreme Fingertip Moistener
Also Consider
-
Product Code: AVE055044 Stock Available
-
Product Code: AVE11293131 Stock Available
-
Product Code: AVE75530139 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BE779 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK841 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10417 Stock Available
-
Product Code: DYM30251844 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281A93 Stock Available
-
Product Code: LLR84140143 Stock Available
-
Product Code: SPR01569169 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: LEE10050386 Stock Available
-
Product Code: LEE10053182 Stock Available
-
Product Code: LEE10132169 Stock Available
-
Product Code: LEE10134626 Stock Available
-
Product Code: LEE10400323 Stock Available
-
Product Code: LEE12134187 Stock Available
-
Product Code: SPR01569169 Stock Available
-
Product Code: SPR0157052 Stock Available
-
Product Code: SPR01571265 Stock Available
Additional Documentation
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AVE055044 Stock Available
-
Product Code: AVE11293131 Stock Available
-
Product Code: AVE75530139 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BE779 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK841 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10417 Stock Available
-
Product Code: DYM30251844 Stock Available
-
Product Code: HEWCF281A93 Stock Available
-
Product Code: LLR84140143 Stock Available
-
Product Code: SPR01569169 Stock Available