‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Desktop Organizer
6.10" Height x 4.10" Width x 4.10" Length - Desktop - Durable, Snag Proof - Black - Metal - 1 Each
161 Stock Available
- Classic mesh design coordinates elegantly with any work space
- Durable construction ensures long-lasting organization for various items
- Smooth, rolled rim prevents snagging for safe handling
- Perfect for storing pens, highlighters, pencils, markers and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84140 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Desktop Organizer |
| Marketing Information | Stay organized and keep your writing utensils within easy reach with this divided pencil cup. Durable, metal construction securely supports and contains a variety of supplies for efficient, lasting organization. Rolled rim is smooth to the touch to prevent snagging and ensure safe handling. Pencil cup is perfect for organizing pens, highlighters, pencils, markers and more. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Metal |
| Height | 6.10" |
| Width | 4.10" |
| Length | 4.10" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Overview
Lorell Mesh Desktop Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE773 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK789 Stock Available
-
Product Code: BSN17532748 Stock Available
-
Product Code: BSN656505834 Stock Available
-
Product Code: FEL925210125 Stock Available
-
Product Code: LLR841501451 Stock Available
-
Product Code: LLR84156902 Stock Available
-
Product Code: LLR84240Out of Stock
-
Product Code: SPR252262596 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM609BE773 Stock Available
-
Product Code: BICGSM609BK789 Stock Available
-
Product Code: BSN17532748 Stock Available
-
Product Code: BSN656505834 Stock Available
-
Product Code: FEL925210125 Stock Available
-
Product Code: LLR841501451 Stock Available
-
Product Code: LLR84156902 Stock Available
-
Product Code: LLR84240Out of Stock
-
Product Code: SPR252262596 Stock Available