‹ Prev
Next ›
Lorell Mesh Vertical Desktop File Sorter
4 Divider(s) - 5.63" Height x 5.25" Width x 3.13" Depth - Black - Steel - 1 Each
Out of Stock
- Store notepads, files and more in the three slots created by four sturdy veins
- Ascending heights of the veins provide easy viewing and access to contents
- Features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish
- Design also protects your desktop
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 84153 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Product Name | Mesh Vertical Desktop File Sorter |
| Marketing Information | Mesh vertical sorter offers a slender opportunity to store notepads, files and more in the three 1" capacity slots created by four sturdy partitions. Ascending heights of the veins provide easy viewing and access to contents. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Design also protects your desktop surface. Vertical sorter is recyclable. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Desktop File Sorter |
Product Information
| Total Number of Dividers | 4 |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 5.63" |
| Width | 5.25" |
| Depth | 3.13" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
Overview
Lorell Mesh Vertical Desktop File Sorter
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACM15571175 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG361AST152 Stock Available
-
Product Code: FEL574330190 Stock Available
-
Product Code: FOL0001670 Stock Available
-
Product Code: MMM8453351 Stock Available
-
Product Code: MMMC60BK286 Stock Available
-
Product Code: MMMC60ST241 Stock Available
-
Product Code: OEX85110952 Stock Available
-
Product Code: SWI405011028 Stock Available
Accessories
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM15571175 Stock Available
-
Product Code: BICGSMG361AST152 Stock Available
-
Product Code: FEL574330190 Stock Available
-
Product Code: FOL0001670 Stock Available
-
Product Code: MMM8453351 Stock Available
-
Product Code: MMMC60BK286 Stock Available
-
Product Code: MMMC60ST241 Stock Available
-
Product Code: OEX85110952 Stock Available
-
Product Code: SWI405011028 Stock Available