‹ Prev
Next ›
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
0.9" Width x 2.7" Height - Wall - Plastic - Black - 1 Each
460 Stock Available
- Mount on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface
- For individual or department name
- 30% post-consumer material
- Black
Product Details
General Information
| Manufacturer | Lorell |
| Manufacturer Part Number | 80669 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Brand Name | Lorell |
| Product Name | Recycled Cubicle Nameplate |
| Marketing Information | Keep your desktop clear by mounting this high-impact nameplate on your cubicle fabric panel, wall or vertical metal surface. Use for individual or department name. Hanging products can be attached securely to cubicles using fastening pins. Nameplate performs the same function as a traditional desk accessory while customizing your panel. Nameplate contains post-consumer recycled material. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Name Plate |
Product Information
| Mount Type | Wall |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.7" |
| Width | 0.9" |
| Length | 9.2" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 30% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Lorell Recycled Cubicle Nameplate
From the Manufacturer
Also Consider
Accessories
-
Product Code: LLR8066344 Stock Available
-
Product Code: LLR8066428 Stock Available
-
Product Code: LLR80665157 Stock Available
-
Product Code: LLR8066613 Stock Available
-
Product Code: LLR80668103 Stock Available
-
Product Code: LLR80673104 Stock Available
-
Product Code: LLR80674159 Stock Available
-
Product Code: LLR8067555 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.