‹ Prev
Next ›
Mobile OPS Portfolio Clipboard Vertical RED (61632)
0.50" Clip Capacity - Top Opening - 8 1/2" x 11" Sheet Size - Red - 1 Each
20 Stock Available
- Textured cover protects your letter-size papers
- Closed privacy cover to protect documents, then open and fold back for use as a traditional clipboard
- Made from recycled content to promote an eco-friendly design
- Holds letter-size papers securely with high-friction rubber grips
- Size: 9" x 12"
Product Details
General Information
| Manufacturer | Baumgartens |
| Manufacturer Part Number | 61632 |
| Manufacturer Website Address | http://www.b3.net |
| Brand Name | Mobile OPS |
| Product Name | Portfolio Clipboard Vertical RED (61632) |
| Marketing Information | Portfolio clipboard features a textured cover that protects your letter-size papers. Low-profile clip is designed with rubber grips that secure your files or documents firmly in place for convenient access. Vertical clipboard is made from recycled content to promote an eco-friendly design. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Compartment Accessibility | Top Opening |
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Red |
| Product Color | Red |
| Height | 12" |
| Width | 9" |
| Depth | 0.5" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Post-consumer-waste% | 50% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Mobile OPS Portfolio Clipboard Vertical RED (61632)
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: BICGSM11BK10468 Stock Available
-
Product Code: BSN157886443 Stock Available
-
Product Code: BSN656505834 Stock Available
-
Product Code: CLI481052 Stock Available
-
Product Code: MLA62460259 Stock Available
-
Product Code: OIC83103194 Stock Available
-
Product Code: SAN80074A1096 Stock Available
-
Product Code: VER99849Out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: BAU61624183 Stock Available
-
Product Code: BSN018681396 Stock Available
-
Product Code: BSN018691905 Stock Available
-
Product Code: BSN01870559 Stock Available
-
Product Code: BSN165081077 Stock Available
-
Product Code: BSN16508BX178 Stock Available
-
Product Code: BSN65637175 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD29 Stock Available
-
Product Code: SAU0571366 Stock Available
-
Product Code: SAU2254043 Stock Available
Reviews
Also Consider
-
Product Code: BICGSM11BK10468 Stock Available
-
Product Code: BSN157886443 Stock Available
-
Product Code: BSN656505834 Stock Available
-
Product Code: CLI481052 Stock Available
-
Product Code: MLA62460259 Stock Available
-
Product Code: OIC83103194 Stock Available
-
Product Code: SAN80074A1096 Stock Available
-
Product Code: VER99849Out of Stock