‹ Prev
Next ›
Officemate Business Card Holders
1.9" Height x 3.9" Width x 2.4" Depth - Plastic - Smoke - 1 Each
397 Stock Available
- Broad base prevents tipping and spilling
- Shatter-resistant plastic
- Smoke
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 97833 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Business Card Holders |
| Marketing Information | Business card holder holds approximately 50 cards. Broad base prevents tipping and spilling. Card holder is made of shatter-resistant plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Card Holder |
Product Information
| Application/Usage | Business Card |
Physical Characteristics
| Color Family | Gray |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Height | 1.9" |
| Width | 3.9" |
| Depth | 2.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Officemate Business Card Holders
From the Manufacturer
Also Consider
Also Consider
-
Product Code: EVEEN911028 Stock Available
-
Product Code: EVEEN92835 Stock Available
-
Product Code: GJO24081360 Stock Available
-
Product Code: LLR841493300 Stock Available
-
Product Code: MMMSTL330BK72 Stock Available
-
Product Code: NAT01542614 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: OEX8511753 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: EVEEN911028 Stock Available
-
Product Code: EVEEN92835 Stock Available
-
Product Code: GJO24081360 Stock Available
-
Product Code: LLR841493300 Stock Available
-
Product Code: MMMSTL330BK72 Stock Available
-
Product Code: NAT01542614 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: OEX8511753 Stock Available