‹ Prev
Next ›
Officemate Pen Holder Desk Organizer
8 Compartment(s) - Horizontal/Vertical - 8" Height x 4" Width x 3.70" Depth - Desktop - Durable, Pen Holder - Translucent White - Plastic - 2 / Pack
57 Stock Available
- Versatile design - display horizontally or vertically
- Uses 8 compartments to store all your supplies and free up desk space
- Durable, sturdy plastic for long-lasting use
- Perfect for office, home, school and classroom
Product Details
General Information
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Part Number | 21542 |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Brand Name | Officemate |
| Product Name | Pen Holder Desk Organizer |
| Marketing Information | Desk Organizer stores essentials such as pens, colored pencils and more. Display it in a vertical or horizontal position to meet your organization needs. Eight compartments hold all your essential supplies while maximizing desk space. Translucent, durable plastic helps you see exactly what you're looking for. Open ends let you grab what you need within reach. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Desktop Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 8 |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | White |
| Product Color | Translucent White |
| Product Material | Plastic |
| Height | 8" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.70" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Overview
Officemate Pen Holder Desk Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACC725251125 Stock Available
-
Product Code: ASP318839 Stock Available
-
Product Code: AVE30605107 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN8297845 Stock Available
-
Product Code: BVCFM2319153 Stock Available
-
Product Code: CLI46912108 Stock Available
-
Product Code: GOJ912006CMRCT103 Stock Available
-
Product Code: KCC2127124849 Stock Available
-
Product Code: QRTG4836W185 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACC725251125 Stock Available
-
Product Code: ASP318839 Stock Available
-
Product Code: AVE30605107 Stock Available
-
Product Code: BSN65637BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN8297845 Stock Available
-
Product Code: BVCFM2319153 Stock Available
-
Product Code: CLI46912108 Stock Available
-
Product Code: GOJ912006CMRCT103 Stock Available
-
Product Code: KCC2127124849 Stock Available
-
Product Code: QRTG4836W185 Stock Available