‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Regeneration Plastic Drawer Organizer
9 Compartment(s) - 2.50" Height x 11.87" Width x 14.87" Depth - Desktop - 70% Recycled - Black - Plastic - 1 Each
Out of Stock
- Offers 9 compartments with twice as much capacity as a standard drawer organizer
- 2 shallow compartments offer easy access of small items
- Left-side compartment fits 3" x 3" sticky notes
- Black
- Overall dimensions: 11-7/8"W x 14-7/8"D x 2-1/2"H
Product Details
General Information
| Manufacturer | Newell Brands |
| Manufacturer Part Number | 21864 |
| Manufacturer Website Address | http://www.newellbrands.com |
| Brand Name | Rubbermaid |
| Product Line | Regeneration |
| Product Model | 21864 |
| Product Name | Regeneration Plastic Drawer Organizer |
| Marketing Information | Drawer organizer offers nine compartments with twice as much capacity as a standard drawer organizer to organize pens, pencils, paper clips and other office supplies. Two shallow compartments offer easy access of small items. Left-side compartment fits 3" x 3" sticky notes. Drawer organizer is made of plastic. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Drawer Organizer |
Product Information
| Total Number of Compartments | 9 |
| Shape | Rectangle |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Height | 2.50" |
| Width | 11.87" |
| Depth | 14.87" |
Miscellaneous
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 70% |
| Post-consumer-waste% | 70% |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Overview
Rubbermaid Regeneration Plastic Drawer Organizer
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: AAG7082205Sold Out
-
Product Code: BSN366127203 Stock Available
-
Product Code: BSN6564914769 Stock Available
-
Product Code: BSN656505879 Stock Available
-
Product Code: CNMLS82Z365 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: PIL3145090 Stock Available
-
Product Code: RUB11906ROS232 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEAOut of Stock
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: AAG7082205Sold Out
-
Product Code: BSN366127203 Stock Available
-
Product Code: BSN6564914769 Stock Available
-
Product Code: BSN656505879 Stock Available
-
Product Code: CNMLS82Z365 Stock Available
-
Product Code: OEX3656429 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: PIL3145090 Stock Available
-
Product Code: RUB11906ROS232 Stock Available
-
Product Code: SAN30001BEAOut of Stock