‹ Prev
Next ›
TOPS Duplicate Petty Cash Book
Wire Bound - 2 Part - Carbonless Copy - 2.75" x 5" Form Size - 5.50" x 11" Sheet Size - White, Yellow - Blue, Red Print Color - 1 Each
128 Stock Available
- Receipt to be given for petty cash received
- 2-part carbonless (white, canary paper sequence)
- 4 receipts per page
- 200 sets per book
- Stop card in the front of book to place between sets
Product Details
General Information
| Manufacturer | TOPS Products |
| Manufacturer Part Number | 4109 |
| Manufacturer Website Address | http://www.tops-products.com |
| Brand Name | TOPS |
| Product Name | Duplicate Petty Cash Book |
| Marketing Information | Petty Cash Book is designed for cash payouts. Use part one for receipt or attach to voucher check; part two remains bound in book. Each form offers spaces for a description of the item cost, date, account number, person responsible for approval and person who received the payment. Book contains four forms per page. Forms are printed in blue and red ink on carbonless paper for automatic sets. The original is white, and the duplicate is canary. Wirebound book opens perfectly flat. Detached form size is 2-3/4" x 5". |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Petty Cash Book |
Product Information
| Number of Forms per Sheet | 4 |
| Form Length | 2.75" |
| Form Width | 5" |
| Sheet Size | 5.50" Width x 11" Length |
| Number of Parts | 2 |
| Carbonless Copy | Yes |
| Binding Type | Wire Bound |
| Print Color |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
Overview
TOPS Duplicate Petty Cash Book
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: ACM13901712 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10461 Stock Available
-
Product Code: BRTTN76036 Stock Available
-
Product Code: BSN26752150 Stock Available
-
Product Code: DURPC1500BKD1258 Stock Available
-
Product Code: HAM103192462 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: PAP1951721A45 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
Also Consider
-
Product Code: ACM13901712 Stock Available
-
Product Code: BICWOTAP10461 Stock Available
-
Product Code: BRTTN76036 Stock Available
-
Product Code: BSN26752150 Stock Available
-
Product Code: DURPC1500BKD1258 Stock Available
-
Product Code: HAM103192462 Stock Available
-
Product Code: OEX85110974 Stock Available
-
Product Code: PAP1951721A45 Stock Available